Muda/autovõtmed

Muda võib tuska tekitada vähemalt viiel erineval moel. Näiteks astute kanuusse ja teine jalg jääb kaldamudasse kinni. Siis on tavaliselt spagaadivariant, sest see esimene jalg lükkab kanuud kaugemale ja kukute vette kas kõhuli või selili. (Kuiv variant oleks olnud käed kohe kanuu servadele panna, siis oleks jäänud koos esimese jala ja kanuuga kaldast nii kaugele, kui mudast väljas oleva jalaosa pikkus võimaldab.)

Siis saadab sõber muda teid kanuupõhjas loigukese moodustunult ja lahtistesse asjadesse (saunalina, t-särk vms.) imbunult koduni välja.
Tekib küsimus, et miks sinna mudasse siis üldse sattuda. Keegi ei tea. Kogu aeg on kõva maa, ja äkki vajub jalg sisse, ja ongi kõik. Võiks ju natuke vaadata, kuhu astuda, aga … Kui teile mustus ikka tõsiselt närvidele käib, võite suure käsna kaasa võtta. Sellega saab kanuu põhja päris puhta ja kuiva hoida.

Autopultidega on asi lihtne. Pult paadis, paat põhjas. Piisab ka, kui kanuukaaslane mehise tõmbe teeb ja pool tõmbest seda taskut tabab, kus teil võtmed hoolikalt ära pandud on. On ka kuivalt kaldale jõudnud juhtumeid, kuid üldiselt on mõistlik võtmed retke saatvasse masinasse jätta.

Vaatan ka eelmist / järgmist lugu.