Kooraste aheljärvistu

KOORASTE AHELJÄRVISTU
Sillaotsa (Kooraste aheljärvistu) – retk kanuuga. 11 väiksemat ja suuremat järvesilma, mida ühendab kohati kanuulaiune oja, s.t. Sillaotsa jõgi. Ainuke retk, mis teise-päeva-istumisraskusi ei põhjusta, sest ühtepuhku tuleb kanuust välja ronida, eriti kuivemal ajal ning retke teises pooles kopratammide kaskaadi lõigus. Väga vaheldusrikas ja aktiivne puhkus, sest järvedel unelemise järel on ojal tükk toimetamist. Kindlasti peavad olema soojal ajal jalatsid, millega vees ja mudas kõndida (nt. vanad tossud või mingid tennised või kanna tagant kinnised plätud. Lahtine kipub mudasse jääma. Paljajalu ei saa – jõekarbid oma teravate servadega), külmaga kummikud (saab meilt tellida, kui endal pole. Siis on vaja öelda jalanumber.).

Retk on väga meeldinud inimestele, kes tahavad rahulikult värskes õhus toimetada, mitte lihtsalt mõlada, sest kohati tuleb kanuust välja ronida ja sel ojapidi minna lasta või pisut sikutada – mida kuivemal ajal, seda rohkem. Kevadel, sügisel ja suurte vihmade järel on aegu, kui väljaronimist on ainult kopratammide jagu. Kärsitule iseloomule tõenäoliselt ei sobi. Me ise arvame, et retk on mõõdukalt raske, ja sama arvab umbes 5% matkajaid. Ülejäänud ei saa kuidagi aru, mis seal rasket on. Kes looduses liikumisest mõnu tunneb ja vähemalt 4-5 tundi väljas olla on tahtnud, tulevad just sellele retkele tagasi.

KOHTUMISPAIK Otepäält Valga maanteed mööda välja, Suusastaadionist ja Väikesest Munamäest mööda, Vidrike bussipeatuseni, kus on risttee viitadega Otepää 8 km, Kääriku 8 km, Võru 39 km. Võru suunas on ka Kooraste aheljärvistu. Sealt Võru suunas, 1,55 km kruusateed ja pargi alguses, kus on kurv paremale, tuleb järsult vasakule alla järve poole, valge maja juurde keerata. Kui Vidrike Tall paistab, siis on juba natuke möödas ja tuleb tagasi tulla.