Ahja

AHJA JÕGI
Aarnast algab kanuuslaalom. Lausa slaalom see muidugi pole, lihtsalt vesi voolab ja vingerdab kogu aeg. Õigupoolest peaks muidugi ütlema, et jõgi on käänuline. Sirgeid lõike on ikka ka. Igav ei hakka. Kive pole, kärestikke pole – ole ainult osav ja tüüri. Isegi sügav ei ole, aga kanuu juhtimise saab selgeks küll. Vaikus ja rahu pealekauba, kui just ise ei kraakle. Nagu ikka, jalatsid, millest pole kahju, kui mudaseks saavad ja vanad riided. Igaks juhuks. Et ei peaks kurvastama, kui miskit rebeneb. Kõik on küll oma teha, aga mine tea…
KOHTUMISPAIK Tartust Võru maanteed mööda välja 37 km. Viidad näitavad Tartu 37 km, Võru 32 km, Põlva 21 km. Samas ristmikus on ka Sport Motell Relvo reklaam ja kui olete Savernas, siis on juba natuke möödas ja tuleb tagasi tulla.Sõita tuleb Põlva suunas 15 km (Ihamaru ristist mööda 2,7 km), Aarna orus kohe peale väikest silda paremale. Aarna org on üsna sügav ja seal on ka kiiruspiirang 70 km tunnis. Põlvast tulles on see Saverna tee ja 6 km sõita ja enne silda vasakule. Kiiruspiirang kah, 70.

Tilleorg on maastikuline vaatamisväärsus. Jõel on üsna retke alguses väga suur kopratamm – üle meetri kõrge, ka tõeline ehituslik vaatamisväärsus. Jõgi on kitsas ja käänuline, Möksiveski tammil on kerge eine ja kanuude teisele poole tammi tassimine. Toimetamist ja vaatamist jätkub terveks retkeks.
KOHTUMISPAIK Vana-Võru maanteel, Ihamaru ristist u 6 km Võru suunas. Peale Varbuse postijaama hooneid laskub tee sügavasse orgu, kiirusepiirang 30 km/h. Seal ongi kohtumispaik.